Nabór 2020/2021


 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY – 3.04.2020
14:00 – 17:00 ZAPRASZAMY!!!

Harmonogram Regulamin Ulotka Ankieta i Podanie Prezentacja

  VII Liceum Ogólnokształcące
im. K.K. Baczyńskiego
w roku szkolnym 2020/2021
zaprasza do klas:

KLASA WOJSKOWA 

BEZPŁATNY MUNDUR DLA KAŻDEGO KANDYDATA Z PIERWSZEJ PREFERENCJI!!!

Klasa wojskowa jest świetnym wyborem dla tych osób które chcą się sprawdzić pod kątem służb mundurowych oraz pod względem wytrzymałości fizycznej i psychicznej poprzez liczne poligony, obozy, kursy, szkolenia paramilitarne i wyjazdy tematyczne. Przewidziano wiele zajęć praktycznych: strzelanie, pierwsza pomoc taktyka, samoobrona, musztry. Zajęcia teoretyczne to m.in. budowa broni, pieśni patriotyczne, zagadnienia związane z wojskowością. W klasach mundurowych zawsze panuje przyjazna atmosfera, a po kilku wyjazdach uczniowie czują się jak w rodzinie. Po zaliczeniu poligonów oprócz niezapomnianych wrażeń, każdy uczestnik dostaje certyfikat, a zdobyte doświadczenie będzie pomocne przez całe życie. Klasa wojskowa jest po prostu świetna i polecamy ją każdemu. To już 15 lat tradycji w Baczynie!!! Nasza doświadczona kadra nauczycielska to czynni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej Rzeczypospolitej Polskiej. Szkoła współpracuje z jednostkami wojskowymi m.in. 13 Śląską Brygadą Obrony Terytorialnej w Katowicach Centrum Szkolenia Wojsk Chemicznych we Wrocławiu.

 

KLASA TRENER PERSONALNY

Klasa trenera personalnego jest dla osób, które preferują prozdrowotny styl życia, chcą lepiej poznać swoje ciało i umysł, pokazać swoje możliwości w pracy z innymi osobami. Niezbędną wiedzę oraz umiejętności ucznia zapewnią liczne szkolenia, warsztaty, wyjazdy tematyczne, wyjścia do wielu profesjonalnych siłowni i klubów sportowych, zajęcia z psychologii. W tej klasie każdy zapozna się z rynkiem usług sportowych, fitness, pozna pracę trenerów personalnych i przede wszystkim zdobędzie niezbędne doświadczenie szczególnie pomocne dla chcących w przyszłości kontynuować swoją karierę sportową lub trenerską. Klasa trenera personalnego to świetne połączenie zabawy ze zdobywaniem wiedzy. Organizowane przez szkołę konwencje fitness umożliwiają nam zaprezentowanie swoich możliwości w połączeniu z super imprezą przy muzyce. Nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem. Ponadto szkoła posiada swoją profesjonalną bazę dydaktyczno-sportową oraz współpracuje z uczelniami wyższymi. Wielu naszych absolwentów
podjęło pracę jako trener personalny.

 

KLASA POLICYJNA

BEZPŁATNY MUNDUR DLA KAŻDEGO KANDYDATA Z PIERWSZEJ PREFERENCJI!!!

Klasa policyjno-prawna jest ofertą skierowaną do młodzieży, która chce poznać lub przygotować się do pracy w służbach porządku publicznego: policja, ochrona, służba celna, więzienna i inne. W toku nauki uczeń będzie doskonalić swoją sprawność fizyczną, poznawać podstawy samoobrony, zdobywać podstawową wiedzę z zakresu prawa karnego i wykroczeń, psychologii, budowy broni. Zapewniona jest możliwość uczestnictwa w zajęciach pozaszkolnych, poligonach, obozach tematycznych prowadzonych przez nauczycieli oraz policjantów. Liczne szkolenia strzeleckie i taktyczne, zawody sportowe i proobronne przygotowane specjalnie dla młodzieży z klas policyjnych są okazją dla każdego kto chce sprawdzić swoje możliwości. Oprócz ogólnego wykształcenia absolwent klasy policyjnej będzie przygotowany do podjęcia nauki w szkołach policyjnych (teoretycznie i praktycznie-próby sprawnościowe i tory przeszkód) oraz pomoże w rekrutacji do wielu innych formacji mundurowych. Klasa policyjno-prawna funkcjonuje pod patronatem Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

 

KLASA TURYSTYCZNO-JĘZYKOWA

Liczne bezpłatne wymiany międzynarodowe w ramach programów m.in. Erasmus+, wycieczki turystyczne, językowe, zajęcia z naszymi partnerami na rynku usług turystyczno-językowych. Lubisz podróże, zwiedzanie kraju i świata – to klasa, która spełni Twoje marzenia. Ponadto pozwoli Ci ona na doskonalenie umiejętności językowych. Ucząc się w tej klasie będziesz miał możliwości nawiązywania nowych kontaktów, co pozwoli doskonalić Twoje kompetencje porozumiewania się językiem obcym.
Jeśli chcesz pracować w międzynarodowym zespole, chcesz zdobywać doświadczenie podczas wzajemnych relacji i poznawać obce kultury. Praca stewardesy to idealny wybór. W przyszłości zagwarantuje Ci ona stały rozwój zawodowy oraz uczestniczenie w szkoleniach najwyższej klasy. Poza tym będziesz otrzymywał wynagrodzenie za podróżowanie po świecie, a czy jest coś bardziej pasjonującego w życiu? Jeżeli wybierzesz tą klasę, w przyszłości będziesz mógł zdobyć wymarzoną pracę na rynku usług turystycznych w zawodach: animator w biurach podróży, pracownika obsługi ruchu turystycznego, pilota i opiekuna wycieczek krajowych i zagranicznych, hotelarza, czy pracownika personelu pokładowego.

 

KLASA RATOWNICZO-MEDYCZNA

Klasa, dzięki której swoją edukację możesz kontynuować
na Uniwersytecie Medycznym, czy studiując Medycynę Weterynaryjną, możesz także zostać ratownikiem medycznym, farmaceutą, biotechnologiem. Zajęcia z ratownictwa i pierwszej pomocy poznaj szkolnictwo i rynek pracy usług medycznych, zdobądź zawód ratownika medycznego oraz wodnego. Oferujemy Ci naukę ukierunkowaną na nowoczesne ratownictwo. W ciągu 4 lat będziesz miał okazję zdobyć wiedzę z zakresu ratownictwa medycznego i wodnego, uczestniczyć w różnych kursach i warsztatach, takich jak kurs ratownika wodnego, nurka, czy stermotorzysty. Dodatkowo, dla zainteresowanych organizowane są zajęcia praktyczne mające na celu opanowanie pływania i technik ratownictwa wodnego.

 

KLASA SPORTOWA – PIŁKA NOŻNA

Połączenie nauki i kariery sportowej w piłce nożnej dziewcząt i chłopców przy klubie KKS CZARNI Sosnowiec, wiele kół zainteresowań do wyboru. Przy szkole znajduje się boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią trawiastą. Szkoła posiada również halę przystosowaną do piłki nożnej halowej.

 

KLASA SPORTOWA – PIŁKA RĘCZNA

Jeśli lubisz grę zespołową, dyscyplinę sportu uprawianą na całym świecie – zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, to sukces gwarantuje tylko nauka w tej klasie!!! Poszukujemy zarówno zawodniczki jak i zawodników. Szkoła współpracuje z MUKS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC, a uczniowie mają do dyspozycji pełnowymiarową halę sportową.

ZAPRASZAMY DO BACZYNA!!!

PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec