aktualności

6
lutego
2019
Za nami Zimowy Poligon
Klasa Wojskowa

 

Jak co roku klasy mundurowe wzięły udział w poligonie zimowym, który odbył się w Tychach i prowadzony był przez wykwalifikowaną kadrę wojskową. Ponadto uczniowie mieli możliwość spotkania się podczas zajęć i po zajęciach z podchorążymi I oraz IV roku studiów Akademii Wojsk  Lądowych im. T. Kościuszki we Wrocławiu, z którymi nasza szkoła ma podpisane porozumienie o wzajemnej współpracy.

Zajęcia rozpoczęły się 1 lutego o godzinie 8.00 i trwały do godziny 15.15.  Uczniowie klasy mundurowej mieli możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach:

– topografia wojskowa,

– taktyka,

– szkolenie z samoobrony,

– szkolenie strzeleckie (broń krótka i długa), budowa broni i amunicji,

– pierwsza pomoc przedmedyczna,

– szkolenie chemiczne,

Po zakończonych zajęciach uczniowie pisali test, podczas którego mogli sprawdzić poziom swojej wiedzy.  Dodatkowo zapoznali się z ofertą studiów wojskowych i cywilnych w  AWL we Wrocławiu, w której niektórzy pragnęliby studiować po zakończeniu liceum.

Wszyscy w dobrych humorach wrócili  do Sosnowca.  Przed nami  poligon letni, który w tym roku został zaplanowany na koniec maja.

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec