aktualności

10
kwietnia
2019
Wymiana polsko-niemiecka 2019
Współpraca z zagranicą

 

W dniach 3-10 kwietnia 2019 nasza szkoła gościła uczniów z niemieckiego gimnazjum z Recklinghausen. Projekt skupiał się na zagadnieniach świąt i obyczajów wielkopostnych i wielkanocnych w Europie i w Polsce.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach Decoupage i Batiku w dekorowaniu jajek wielkanocnych. Naszym gościom pokazaliśmy najpiękniejsze zabytki Krakowa i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii: Sosnowiec, Katowice, Skansen w Chorzowie i Park Śląski, Częstochowę i Jasną Górę.
Podsumowaniem naszego projektu był wiosenno- ekologiczno- świąteczny Survival w Kuźniczkach: uczniowie w grupach mieszanych pokonywali naturalny tor przeszkód, uczyli się jeździć na koniu, strzelali z łuku, opanowali sztukę rozpalania ogniska – praca w grupach mieszanych przyczyniła się do rozwijania kompetencji językowych. Na koniec było ognisko zorganizowane w stylu fair trade (bez plastików) – pieczenie kiełbasy, potraw bezmięsnych. Odbyły się warsztaty – odlewanie baranka wielkanocnego z wosku.
Projekt został zakończony ewaluacją i podsumowaniem programu.
Projekt został wsparty finansowo i merytorycznie przez POLSKO-NIEMIECKĄ WSPÓŁPRACĘ MŁODZIEŻY.

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec