aktualności

6
listopada
2019
Wizyta w Zakładzie Karnym w Wojkowicach
Projekty

 

Dnia 06.11.2019r. Uczniowie z rozszerzenia WOS odwiedzili Zakład Karny w Wojkowicach. W trakcie wizyty poznawali infrastrukturę, organizację, procedury i funkcjonowanie tejże instytucji.

Naszym przewodnikiem, jak co roku, był Pan M. Szymczyk, który nie tylko prezentował poszczególne części Zakładu, ale i zapoznał uczniów ze schematem organizacyjnym polskiego systemu penitencjarnego, dzielił się własnym doświadczeniem oraz przytaczał różnorodne anegdoty i ciekawostki związane z funkcjonowaniem Zakładu Karnego w Wojkowicach.

Wspomnieć należy, że Zakład Karny w Wojkowicach jest zakładem karnym typu półotwartego dla odbywających karę po raz pierwszy z oddziałami: aresztu śledczego; zakładu karnego typu zamkniętego dla odbywających karę po raz pierwszy;  zakładu karnego typu zamkniętego dla młodocianych; zakładu karnego typu zamkniętego dla recydywistów penitencjarnych; zakładu karnego typu półotwartego dla młodocianych; zakładu karnego typu półotwartego (z oddziałem terapeutyczny dla skazanych uzależnionych od alkoholu); zakładu karnego typu otwartego dla odbywających karę po raz pierwszy; zakładu karnego typu otwartego dla młodocianych.

W środy w zakładzie karnym typu półotwartego oraz otwartego odbywają się widzenia dla wszystkich tam osadzonych, więc uczniowie mieli też doskonałą okazję do obejrzenia skomplikowanych procedur obowiązujących osoby ubiegające się o wstęp na teren Zakładu.

Dzięki wizycie w Zakładzie Karnym uczniowie naocznie mogli poznać to, co do tej pory znane Im było jedynie z filmów, a co z pewnością większości odwiedzających daje powody do przemyśleń i weryfikacji dotychczasowych poglądów.

MS

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec