aktualności

30
września
2022
WIZYTA NASZYCH UCZNIÓW W MARIBORZE, SŁOWENIA, 25-30 WRZESIEŃ 2022
Erasmus+

 

Kolejny etap projektu „Ecopoly – the real game for a better life!” miał miejsce w malowniczym Mariborze na Słowenii.

Dzień 1
Grupa dotarła do Mariboru, gdzie nastąpiło zakwaterowanie u rodzin zastępczych.

Dzień 2
Uczestnikom przedstawiony został główny temat warsztatów w słoweńskiej szkole – mosty. Może i brzmi to banalnie, ale był to rodzaj hołdu w stronę najwybitniejszego słoweńskiego architekta, lecz o tym później.
Pierwszym „zadaniem” było przygotowanie przez każdą z grup kolejno prezentacji oraz plakatu na temat „Najciekawsze mosty w naszym kraju”. Następnie grupa udała się na spływ Dravą, rzeką przepływającą przez Maribor

Dzień 3
Trzeci dzień projektu miał być początkiem zawiązywania współpracy pomiędzy uczniami z różnych szkół. Wszystko zaczęło się od przedstawienia uczestnikom najwybitniejszego słoweńskiego architekta – Jože Plečnik. Następnie nastąpił podział na pary, które konkurowały ze sobą w kooperacyjnych grach utrzymywanych w tematyce konstrukcji.

Dzień 4
Lublana, Ljubljana, Laibach, czyli stolica oraz jednocześnie największe miasto Słowenii. Poniżej galeria zdjęć z wycieczki.

    

Dzień 5
Ostatni dzień projektu w pełni skupiał się na współpracy. Rozdzieleni na grupy uczestnicy mieli za zadanie wykonać most przy pomocy zaledwie makaronu oraz kleju na gorąco. Zasady były proste, ale tylko w teorii:
– Most nie może ważyć więcej niż 500g,
– Korzystać można tylko z podanych materiałów budowlanych (makaron spaghetti, klej na gorąco),
– Konstrukcja musi być stabilna,
– Wymiary mostu muszą zgadzać się z planami.
Elementu rywalizacji dodawał fakt, że każdy most zostanie przetestowany pod kątem wytrzymałości i ciężaru jaki jest w stanie utrzymać. Zwycięska konstrukcja wytrzymała nacisk aż 34kg.

 

Dzień 6
Powrót do domu

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec