aktualności

26
sierpnia
2021
VI Centralny Zlot Klas Mundurowych
Klasa Wojskowa

 

W trzecim tygodniu sierpnia uczniowie klas mundurowych Baczyna jako jedna z najlepszych drużyn ze szkół z całej Polski podjęli wyzwanie jakie postawił przed nimi OSPWL Wędrzyn.
Podczas siedmiu dni ćwiczeń i spotkań z wojskiem, angażowali się z zadaniami jakie przedstawili im żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Jesteśmy pewni, że te chwile na zawsze pozostaną w pamięci młodych kadetów. Uczniowie naszej szkoły mieli niepoiwtarzalną okazjezapoznania się z możliwościami szkoleniowymi wojsk pancernych, zmechanizowanych i zmotoryzowanych. Każda godzina była solidnie zaplanowana.
  • Uczniowie pokonywali przeszkodę wodną, a woda pokazała im że to nie takie proste zadanie.
  • Rozminowywanie i zaminowywanie terenu nauczyło ostrożności i szybkiego podejmowania decyzji.
  • W kolejnych dniach poprzeczka podnosiła się coraz wyżej, uczniowie poznali, czym jest technika Hunter Killer Team i walka wręcz.
  • Przy okazji mogli mogli na własnej skórze doświadczyć poruszania się w zajętym przez wrogie siły mieście, wykonać szturm budynku oraz przemieszczać się Kołowym Transporterem Opancerzonym (KTO).
  • Kadetom udało im się pokierować symulatorem szkolenia kierowców KTO Rosomak – JASKIER.
  • Najwięcej ognia dostarczył tor napalmowy z użyciem masek przeciwgazowych mp 5.
  • Pokaz dynamiczny i statyczny zrobił na młodych uczniach wielkie wrażenie, mogli na chwilę poczuć na własnej skórze realistycznie odtworzoną sytuację taktyczną.
  • W przedostatnim dniu została przeprowadzona pętla taktyczna, która wyłoniła najtwardszych uczestników. Ekipa z Baczyna okazała się najlepsza spośród wszystkich
Trud i wysiłek został doceniony podczas uroczystego zamknięcia VI Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. Dyrektor Biura Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej gen. bryg. Artur Dębczak oraz dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej  gen. bryg. Dariusz Kosowski wręczyli nagrody i wyróżnienia zdobyte podczas wykonywania zadań w trakcie całego tygodnia, pełnego zajęć, aktywności i wyzwań.
Uczniowie klas wojskowych powrócili do domów z bagażem nowych doświadczeń, umiejętności, ambicji oraz niesamowitych wspomnień.

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec