aktualności

2
listopada
2021
Uroczystość obchodów 100. rocznicy urodzin K.K.Baczyńskiego- Patrona VII LO w Sosnowcu
Ogólne

 

29.10.2021 roku odbyła się uroczystość obchodów 100. rocznicy urodzin Patrona VII Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz odsłonięcie pomnika naszego Patrona. W uznaniu zasług Krzysztofa Kamila Baczyńskiego dla polskiej sztuki, niepodległości i kultury, w 100-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Krzysztof Kamil Baczyński – jeden z najwybitniejszych polskich twórców, poeta pokolenia Kolumbów, prozaik, harcmistrz Szarych Szeregów, podchorąży Armii Krajowej, powstaniec warszawski poległy w walce.

 

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec