aktualności

27
listopada
2019
Tydzień Filmu Niemieckiego
Klasa Turystyczno Językowa

 

27 listopada uczniowie naszej szkoły kolejny raz brali udział w specjalnym pokazie dla szkół podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego. Tym razem było to dla uczniów spotkanie i kontakt z językiem niemieckim z racji projekcji filmu  w oryginale, ale także spotkaniem z kulturą krajów niemieckojęzycznych, ponieważ tegoroczny film dedykowany był 100-leciu Baumhausu.
Film „Lotta w Bauhausie” („Lotte am Bauhaus”) z roku 2019 w reżyserii Gregora Schnitzlera to historia młodej i plastycznie utalentowanej dziewczyny, pracującej w zakładzie stolarskim ojca prowadząc jego księgowść. Jej życie zmienia się podczas ulicznych zamieszek, gdzie uratowana przez Paula, studenta Baumhausu, postanawia wstąpić w mury nowej i awangardowej szkoły.
Bauhaus uczelnia artystyczno-rzemieślnicza powstała w Weimarze z połączenia Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Rzemiosł Artystycznych w 1919 r., później od 1925 r. działająca w Dessau (dziś Dessau-Roßlau) i w latach 1932–1933 w Berlinie. Została utworzona przez Waltera Gropiusa

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec