aktualności

1
marca
2020
Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Imprezy

 

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W ramach tego Święta w Sosnowcu odbył się bieg na dystansie 1963 metrów. To data śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franciszka -„Lalka”. Na starcie zjawiło się ponad 400 uczestników w tym klasy wojskowe i policyjne z Baczyna które wzięły udział w Biegu „Tropem Wilczyn”. Uroczystości zakończyły się pod pomnikiem „Kobietom walczącym w szeregach Armii Krajowej” przy kościele św.Tomasza w Sosnowcu. Impreza pod patronatem prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec