aktualności

30
września
2019
Seminarium „Niedoświadczony zagrożony”
Klasa Policyjno Prawna

 

Dnia 30.09.2019 klasy pierwsze o profilu policyjno- prawnym wzięły udział w Seminarium dla młodzieży szkół średnich „Niedoświadczony zagrożony”, które odbyło się w Sali Widowiskowo- Koncertowej MUZA w Sosnowcu.
Seminarium zostało przygotowane przez Wydział Ruchu Drogowego i Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w ramach kampanii społecznych: „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” oraz „Wkraczasz w dorosłość – wybieraj”.
Celem seminarium była edukacja i podniesienie świadomości na temat konsekwencji i zagrożeń w ruchu drogowym, jak i prawnych oraz zdrowotnych aspektów uzależnień od różnego rodzaju środków psychoaktywnych.
Prelekcja funkcjonariuszy dot. bezpieczeństwa  w ruchu drogowym została poszerzona o zaprezentowanie sposobu przeprowadzania badań na urządzeniach  do badania stanu trzeźwości.
Prelekcja z obszaru uzależnień alkoholowych i narkotykowych oraz dopalaczy została poszerzona o prezentację materiałów i spotu profilaktycznego pt. dopalacze kradną życie.
Uczniowie mogli również obejrzeć występ artystyczny grupy RETO Fundacji Wyznanie Nadziei pt. Świadectwo.
Istotną i ważną częścią była także prelekcja na temat zagrożeń występujących w Internecie oraz nowoczesnych technologii teleinformatycznych.
Na zakończenie uczniowie mogli obejrzeć program artystyczny lokalnych zespołów muzycznych.

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec