aktualności

30
maja
2019
Poligon letni klas mundurowych
Klasa Wojskowa

 

W dniach 27-29 maja 2019 r. klasy mundurowe wyjechały na poligon letni do Kokotka koło Tarnowskich Gór. Przez trzy dni uczniowie pod czujnym okiem instruktorów przechodzili szkolenia z zakresu pierwszej pomocy , strzelectwa , taktyki , samoobrony.

Ponadto mieli zorganizowane zajęcia na ściance wspinaczkowej, linach , co wymagało nie lada koncentracji.
Oczywiście nocą nasi uczniowie  odbywali warty. Alarmy nocne, poranne rozgrzewki i wieczorne musztry, to stały element zajęć przez 3 dni. Również dla uczniów przeprowadzony został egzamin z innowacji pedagogicznej dla klas mundurowych . Wszyscy zostali oceniani za umiejętności praktyczne .
Ostatniego dnia atrakcją i niecodziennym przeżyciem była przeprawa przez rzekę .
Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach i mimo że często brakowało sił, to dodawano sobie otuchy i wspierano się w codziennych trudach poligonowych. Na pewno takie wyjazdy umacniają więzi między uczniami i każdy ma możliwość sprawdzenia samego siebie – wytrzymałości i sprawności.

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec