aktualności

21
września
2022
Podpisanie porozumienia z jednostką patronacką
Klasa Wojskowa

 

W dniu 21 września 2022 r. na teranie naszej szkoły Dyrektor Szkoły z przedstawicielami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej podpisali porozumienie w zakresie realizacji zajęć praktycznych w oddziale przygotowania wojskowego (OPW). Podstawą jest rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej. 

13ŚBOT sprawuje patronat nad klasami mundurowymi w naszej szkole od 3 lat. Absolwenci – ochotnicy, biorący udział w programie będą mogli po zakończeniu nauki przejść 12 dniowe szkolenie poligonowe, w ramach skróconej służby przygotowawczej, zakończone przysięgą wojskową oraz przeniesieniem do rezerwy. Będą mieli również pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej, jak również do Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby pragnące kontynuować naukę na wyższych uczelniach wojskowych będą mogły liczyć na dodatkowe punkty w trakcie egzaminów kwalifikacyjnych.

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec