aktualności

30
września
2022
Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XIX Biegu Przełajowym im. Grzegorza Załogi
Klasa Policyjno Prawna

 

30 września 2022 r.uczniowie Baczyna wzięli udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w XIX Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. I miejsce w kategorii dziewcząt zajęła uczennica klasy 2W Sylwia Anasz. Gratulacje!!!

Trasa biegu wiodła leśnymi duktami w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi. Jej celem jest też integracja środowiska mundurowego i propagowanie aktywności fizycznej, dodatkowo zawody skupią się na propagowaniu bezpieczeństwa (używanie odblasków) i na edukacji w temacie bezpiecznego korzystania z dróg.
Jednak główną ideą mistrzostw jest uczczenie pamięci sierż. Grzegorza Załogi, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Bieg ku pamięci

Sierż. Grzegorz Załoga w dniu 10 sierpnia 2003 roku – podczas wykonywania czynności służbowych – podjął interwencję wobec dwóch sprawców najścia na mieszkanie i rozboju na jego właścicielu. W czasie pościgu za przestępcami, w następstwie użycia przez nich broni palnej, został śmiertelnie postrzelony. Grzegorz Załoga został pośmiertnie mianowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień sierżanta oraz odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność. Ówczesny Komendant Główny Policji gen. insp. Leszek Szreder uhonorował sierż. Grzegorza Załogę wpisem do Księgi Pamięci i umieszczeniem jego nazwiska na Tablicy Pamięci Komendy Głównej Policji.

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec