aktualności

18
kwietnia
2024
Niesamowita wycieczka do Stanów Zjednoczonych.
Klasa Turystyczno Językowa

 

„Podróżowanie to najlepsza forma nauki” – powiedziała Elizabeth Gilbert.
Nasi uczniowie po raz pierwszy wyruszyli w daleką podróż do Stanów Zjednoczonych – na Zachodnie Wybrzeże. Mieli okazję zwiedzić i podziwiać niezwykłą przyrodę Dzikiego Zachodu🤠. Wielki Kanion zrobił na nas ogromne wrażenie – widoki zapierające dech w piersiach, kondory, roślinność, którą dotychczas mogliśmy podziwiać jedynie wirtualnie, stały się rzeczywistością🌵🌴. Narodowy Park Syjon dostarczył nam adrenaliny podczas wspinaczki po skalnych ścieżkach. Nazwa kanionu pochodzi od mormońskich osadników, którzy nazwali go Zion, czyli Syjon. Przez park wiedzie droga Zion Canyon Scenic Drive, z której mogliśmy podziwiać piękno kanionu. Park zajmuje obszar w zachodniej części wyżyny Kolorado i zbudowany jest ze skał piaskowcowych, które tworzą płaskie stoliwa, kręte kaniony i malownicze formy skalne przypominające zamki, iglice i wieże. Teren parku rozcięty jest głęboką doliną Rzeki Dziewiczej. 🏜
 
 
Zwiedziliśmy również Park Narodowy Sekwoi. Park słynie z rosnących w nim mamutowców olbrzymich, w tym największego drzewa na świecie nazwanego General Sherman Tree (Drzewo Generała Shermana). Rośnie ono w Giant Forest (Lesie Olbrzymów), w którym znajduje się pięć z dziesięciu największych drzew na świecie 🌳.
Dolina Śmierci – najbardziej suche i gorące miejsce, 86 m p.p.m, klimat zwrotnikowy, suchy. Dolinę otacza potężne pasmo górskie Panamint z najwyższym szczytem Telescope Peak 3368 m n.p.m. oraz pasmo gór Amargosa 🏞.
Nie zabrakło również spacerów wzdłuż plaż nad Pacyfikiem – Long Beach w Santa Monica oraz Pismo Beach. Zwiedziliśmy oceanarium i podziwialiśmy transatlantyk Queen Marry-siostrę Titanica 🌊.
Nie zabrakło znanych metropolii tj.: Los Angeles (Beverly Hills, Hollywood – aleja gwizd), Las Vegas i San Francisco. 🌟Odwiedziliśmy słynną wytwórnię filmów Universal, mogliśmy zobaczyć, jak powstają sceny kaskaderskie 🎬. Podróżowaliśmy m.in. kolejką po Jurassic Park, przenieśliśmy się w świat Harrego Pottera. Duże wrażenie wywarło na nas obserwatorium Griffitha, z którego mogliśmy podziwiać panoramę LA 🦖🧙‍♀️.
Wspaniałym przeżyciem było dla nas przejazd historyczną drogą Route 66, na której funkcjonują do dziś liczne kawiarnie, sklepy, motele czy opuszczone stacje benzynowe stanowiące przepiękne tło do pamiątkowych zdjęć. Kultowymi miastami na szlaku Route 66 były Selligman – miejsce powstania drogi nr 66, miasteczko Flagstaff (2100 m n.p.m.) w którym kręcono sceny do licznych westernów, a także do filmu „Casablanka” oraz Oatman – wymarłe miasteczko, które zasłynęło z ciekawych historii o Oliwii Oatman, dzikich osłach i kopalniach złota. 🪙
W San Francisco mogliśmy podziwiać most Golden Gate 🌉, więzienie Alcatraz, Coit Tower, tramwaje linowe, fabrykę czekolady Ghirardelli oraz chińską dzielnicę – Chinatown 🍜🍙.Charakterystyczne dla miasta są jego strome wzgórza i ulice oraz mieszanina stylów architektonicznych od wiktoriańskiego do postmodernizmu. Miasto słynie także ze swojego zróżnicowania etnicznego, kosmopolityzmu, uniwersytetów, oraz wyodrębnionych i wpływowych społeczności azjatyckiej i latynoamerykańskiej.
 
FOTORELACJA NA NASZYM FB 
 
Zapraszamy także do odwiedzania nasze profilu BACZYN W FORMIE JĘZYKOWEJ, tam znajdziecie pełną relację z tej, ale również innych ciekawych wycieczek i wyjazdów.

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec