aktualności

30
października
2019
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Biblioteka

 

W miesiącu październiku w ramach obchodów MMBS miało miejsce wiele atrakcji. Rozpoczęciem obchodów było kierowanie zaproszenia do odwiedzenia biblioteki w ramach akcji „Biblioteka sercem szkoły”.  Poza tym dla wszystkich uczniów zorganizowano konkurs wiedzy „To i owo o książce i bibliotece” oraz konkurs plastyczny na plakat promujący akcję Bookcrossingu.

         Wszyscy odwiedzający bibliotekę mogli także obejrzeć kilka wystaw tematycznych. Wyeksponowano nowości biblioteczne, skarby z książek oraz kolekcję unikalnych zbiorów, czyli tzw. białych kruków. Jedną z najciekawszych wystaw  był zbiór własnoręcznie przez dzieci napisanych i ilustrowanych książek.
         Uwieńczeniem obchodów było zorganizowanie mikrobibliotek w dwóch miejscach szkoły, czym zainicjowano akcję uwalniania książek. 

 Był to bardzo radosny i pełen wrażeń miesiąc dla wszystkich odwiedzających szkolną bibliotekę!

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec