aktualności

27
września
2023
Maturzyści VII LO im. K.K.Baczyńskiego w Sejmie i Senacie RP.
Ogólne

 

Zwiedzanie Sejmu i Senatu RP. W dniu 27.09.2023 r. uczniowie klas maturalnych Baczyn Sosnowiec mieli możliwość zwiedzić gmach Sejmu i Senatu.
Trasa zwiedzania objęła m.in. przejście podziemnym korytarzem, w którym znajduje się wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Uczniowie mogli zobaczyć również Sale Posiedzeń Sejmu, na której odbyła się krótka prelekcja dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Przeprowadzili ją: Wszechnica Sejmowa oraz Mateusz Bochenek – Poseł na Sejm RP .
Następnie odbyło się zwiedzanie Senatu RP.
     
     
     
 
     
     
     

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec