aktualności

29
maja
2020
Lekcje z Temidą
Klasa Policyjno Prawna

 

Dnia 29.05.2020r. uczniowie klas policyjno-prawnych 1 pps i 1 ppg oraz uczniowie 2 klasy rozszerzenia wos brali udział z Lekcjach z Temidą prowadzonych przez przedstawiciela Fundacji ALTUM.

Lekcje z Temidą odbywały się w formie zajęć on-line, a w ich trakcie uczniowie zapoznawali się z systemem prawa w Polsce, prawem konsumenckim oraz ceberbezpieczeństwem i skutkami prawnymi różnych form prześladowań.

Podczas Lekcji z Temidą uczniowie dowiadywali się m.in.: Dlaczego ludzie stworzyli prawo?, Gdzie szukać przepisów prawa?, Jakie prawa ma konsument?, Co zrobić, gdy kupiona przez internet rzecz jednak nie jest tą wymarzoną?, Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?, Czym jest stalking?, Na czym polega odpowiedzialność za treści publikowane w internecie?, Jak reagować na prześladowanie w szkole?, Jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić?.

Po zakończeniu zajęć uczniowie rozwiązywali test, w ramach którego sprawdzana była wiedza z zakresu prawa.

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec