aktualności

10
września
2022
Kurs sternika motorowodnego
Ogólne

 

W dniach 5-9 wrześnie 2022 r. uczniowie klas mundurowych uczestniczycie w kursie sternika motorowodnego w Ustce. Kurs został zorganizowany przy współpracy z XXV LO w Krakowie oraz Środkowopomorskiego Okręgowego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

17 kadetów Baczyn Sosnowiec z sukcesem zakończyło kurs. Egzamin  składał się z 2 części: pisemnej (75 pytań) oraz praktycznej. Dzięki temu do grona motorowodniaków dołączyło 17 nowych.

Podczas pobytu w Ustce uczniowie mieli również okazję zwiedzić w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. admirała floty Józefa Unruga. Młodzi kadeci zapoznali się z bazą szkoleniową Centrum, między innymi CYKLEM NAWIGACJI🧭 I UZBROJENIA OKRĘTOWEGO, MECHANICZNO – ELEKTRYCZNEGO⚙️🦾 I RATOWNICTWA MORSKIEGO🛟. Skorzystali również z symulatora łączności radiowej oraz urządzenia szkolno-treningowego do broni strzeleckiej „ŚNIEŻNIK”, na

którym uczniowie realizowali strzelanie szkolne z karabinka. Wizytę w Centrum zakończyli na Sali Tradycji CSMW.

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec