aktualności

21
stycznia
2021
Krzysztof Kamil Baczyński – „poeta o nucie dostojnej” – 100 rocznica urodzin naszego patrona.
Ogólne

 

Patron naszego Liceum Krzysztof Kamil Baczyński urodził się 22 stycznia 1921 roku.  Przeżył jedynie 23 lata, lecz gdyby wciąż był wśród nas właśnie 22 stycznia obchodziłby 100. urodziny. Mimo młodego wieku dla wielu był najważniejszym poetą XX w. Swojej matce powiedział kiedyś: „Mamo, ja muszę bardzo szybko i w krótkim czasie przeżyć całe życie”
Rok 2021 został uchwałą sejmową nazwany Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Ciekawe materiały związane z naszym patronem i patronem roku 2021:
Strony WWW:

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec