aktualności

26
kwietnia
2022
Klasy policyjno-prawne na spotkaniu Rocznice wpisane w historię
Klasa Policyjno Prawna

 

Dnia 26 kwietnia 2022r. uczniowie z klasy 2 policyjno-prawnej i 2 wojskowej wzięli udział w spotkaniu Rocznice wpisane w historię Sosnowca i Zagłębia Dąbrowskiego podsumowującym 120-lecie Miasta Sosnowca, 100-lecie włączenia Górnego Śląska do macierzy, 80-lecie przekształcenia ZWZ w AK, 30-lecie sosnowieckiej Diecezji, 25-lecie sosnowieckiego Hospicjum oraz 10-lecie Rycerzy Kolumba.
Tematyczne prelekcje wygłosili zaproszeni goście:
– Małgorzata Czapla, prezes Hospicjum św. Tomasza obchodzącego 25 rocznicę swojej działalności;
– prof. Dariusz Nawrot (UŚ), dyrektor Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego;
– ks. dr Michał Borda (WSB), dyrektor Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu
– Andrzej Anasiak, przedstawiciel Rycerzy Kolumba
Organizatorami byli m. in.: Instytut Zagłębia Dąbrowskiego, Miasto Sosnowiec, Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu, Diecezja Sosnowiecka, Rycerze Kolumba oraz Instytut Pamięci Narodowej, a uczestnikami byli uczniowie szkół z terenu Sosnowca, zrzeszeni w Szkolnych Klubach Historycznych im. Armii Krajowej.

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec