aktualności

27
lutego
2020
Karnawał w Reklinghausen 2020
Klasa Turystyczno Językowa

 

W dniach 19-26.02.2020 młodzież polsko-niemiecka uczestniczyła w wymianie szkolnej realizując projekt dotyczący historii, tradycji i zwyczajów karnawałowych w Nadrenii. Uczniowie przygotowali samodzielnie stroje karnawałowe z ekologicznych materiałów. Brali udział w spotkaniu Wspólnoty Rote Funken pielęgnującej tradycje karnawałowe i przybliżające historię karnawału od czasów babilońskich: Carne – mięso, vale – ade! Podczas wycieczki do Kolonii zwiedziliśmy Katedrę Kolońską
i mieliśmy okazję delektować się atmosferą karnawału. Na specjalne zaproszenie Rote Funken uczestniczyliśmy w tradycyjnym show karnawałowym z licznymi pokazami taneczno
– akrobatycznymi i udziałem orkiestr. Kulminacyjnym punktem był poniedziałek (Rosenmontag), podczas którego podziwialiśmy paradę w Düsseldorfie. Podczas wymiany zwiedzaliśmy też Dortmund i muzeum piłki nożnej BVB. Nasi uczniowie wspólnie z grupą niemiecką przeprowadzili krytyczny spacer w trakcie zakupów w Primarku w Kolonii i Dortmundzie i partycypowali w organizacji czasu wolnego.

Wymiana odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec