aktualności

4
grudnia
2019
Jarmarki bożonarodzeniowe w Saksonii
Współpraca z zagranicą

 

W dniach 2-4.12.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Drezna, Szwajcarskiej Saksonii i TROPICAL ISLANDS
Wyjechaliśmy o godz. 6:00. W Dreźnie zwiedzaliśmy Stare Miasto – Plac Teatralny z Operą Sempera, zespół pałacowy Zwinger. Zwiedzaliśmy Galerię Starych Mistrzów, Salon Matematyczno-Fizyczny oraz Kolekcję Saskiej Porcelany. Spacerowaliśmy przez Tarasy Bruhla, Katedrę, Kościół Frauenkirche, orszak książęcy, Zamek Królewski. Odwiedziliśmy Jarmark Bożonarodzeniowy. Zrobiliśmy zakupy w Primarku. Dzień zakończyliśmy obiadokolacją i noclegiem w hostelu.
Następnego dnia udaliśmy się do Saksońskiej Szwajcarskiej: zwiedziliśmy twierdzę Konigstein. Spacerowaliśmy po Parku Narodowym Saksońskiej Szwajcarii – Bastei. Spacerowaliśmy po jarmarku i wróciliśmy do hotelu na obiadokolację.
Po śniadaniu wyjechaliśmy na TROPICAL ISLANDS – całodniowy pobyt w lesie tropikalnym, 29 stopni, Błękitna Laguna, Morze Południowe i najnowsza atrakcja – Amazonia uświetniły ostatni dzień wycieczki. Do Sosnowca wróciliśmy ok. 22 godz.
Opiekę podczas wycieczki sprawowały mgr Beata Brożyna, mgr Edyta Kłosowicz, mgr Katarzyna Dziąbek i mgr Małgorzata Wieczorek-pedagog

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec