aktualności

3
listopada
2019
Dzień języków obcych 2019
Imprezy

 

Dnia 30 października 2019 w naszej szkole odbył się dzień językowy. Uczniowie klas pierwszych LO przygotowali na sali gimnastycznej stoiska prezentujące wybrane kraje:

1TPs Niemcy
1Ws Szwajcaria
1Ss Austria
1RMJs Irlandia
1PPs Litwa
1TPg Stany Zjednoczone
1Wg Rosja 1 RMJg Szkocja
1 PPg Wielka Brytania

Uczniowie prezentowali kraje wspólnie z uczniami SP 40. W trakcie zwiedzania stoisk można było poszerzyć swoją wiedzę o krajach, spróbować tradycyjnych potraw, a nawet obejrzeć tradycyjne stroje. Klasy drugie i trzecie LO przygotowały wystawę plakatów dotyczących problemów Europy i świata takich jak: ubóstwo, bezdomność, rasizm, analfabetyzm, wojny, globalne ocieplenie. Plakaty przygotowane zostały w różnych językach. Klasy III JR i TM przygotowały poczęstunek i różne zabawy w sali multimedialnej, z których chętnie korzystali zarówno starsi uczniowie jak i młodsi koledzy z SP 40. W tym dniu uczniowie mieli również okazję wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Miłej i radosnej atmosferze towarzyszyła muzyka na korytarzach szkolnych, a na dużej przerwie grupa uczniów podjęła próbę odśpiewania piosenki: „We are the World” Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII

Nauczyciele Języków Obcych

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec