aktualności

8
października
2019
Chrzest uczniów klas policyjnych i wojskowych.
Klasa Policyjno Prawna

 

7 i 8 października 2019 r. długo nie zapomną uczniowie klas pierwszych Baczyna. W tych dniach odbywał się chrzest 4 klas mundurowych: 2 klas policyjnych i 2 wojskowych. Weryfikację swoich wyobrażeń o klasie mundurowej uczniowie rozpoczęli od marszu przez lasy w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Mieliśmy szczęście, że mimo dość niskiej temperatury aura sprzyjała i słonko towarzyszyło uczniom przez 2 dni chrztu. Dowódcy „pierwszaków” zadbali o to, by młodzi się zbytnio nie nudzili. Była musztra, czołganie i unikanie kontaktu z przeciwnikiem, elementy taktyki, nocne bytowanie, pełnienie warty, udzielanie pierwszej pomocy, a także samoobrony. Chrzest nie mógł się odbyć beż maskowania – malowania twarzy „kamuflażem” i …, no cóż trzeba to przeżyć aby zrozumieć „zabawy” mundurowych. Pompki, noszenie kłody, bieganie, czołganie się w błocie, te i więcej atrakcji zawierał chrzest klas pierwszych. Jedną z atrakcji tegorocznego wyjazdu był udział w Paintball-u grze zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.
Teraz uczniowie z uśmiechem czekają na kolejną dawkę adrenaliny i wrażeń mimo, iż podczas chrztu były chwile kiedy uśmiech znikał z ich twarzy. Uczniowie klas pierwszych policyjnych i wojskowych GRATULUJEMY WAM wytrwałości SZACUN za to, że się nie poddaliście. Oby tak dalej!!!

Zapraszamy do FOTOGALERII

Liczymy, że kolejne wyjazdy będą równie udane.

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNERZY I PRZYJACIELE


© 2019 VII liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

Wszystkie prawa Zastrzeżone Projekt i realizacja Strony internetowe Sosnowiec