Tydzień Edukacji Globalnej 15-23.11.2014

W związku z przystąpieniem naszej Szkoły do projektu Sprawiedliwi, aktywni, świadomi – budowa podstaw dla kampanii „Szkoły Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu” w Polsce zachęcamy do udziału w  zbliżającym się Tygodniu Edukacji Globalnej 15-23.11.2014. Tegoroczny temat to BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE. Z tej okazji w szkole zostaną przeprowadzone określone działania:

1. Ankieta – wywiad z panią prowadzącą sklepik szkolny i panią prowadzącą stołówkę szkolną na temat produktów – opracowanie i upublicznienie wyników.
  2. Lekcja wychowawcza nt. Sprawiedliwego Handlu z wpisem do dziennika lekcyjnego.
  3. Fair Trade Obiad na stołówce szkolnej – (przygotowany z produktów z logo Fair Trade i regionalnych).
  4. Konkurs dla uczniów na przepis kulinarny łączący produkty Fair Trade i lokalne – wystawa (przynajmniej jedna praca z klasy).
  5. Konkurs wiedzy o Fair Trade.
  6. Ankieta – co produkują tzw. "giganci” KRAFT, Nestle, P&G, Coca Cola, Unilever, Mars – Bądź odpowiedzialnym konsumentem! – wystawa prac.
  7. Mapa dostępności produktów Fair Trade w Sosnowcu.
  8. Wizyta w CH Plaza – opracowanie wyników.
  9. Przedstawienie graficzne mapy Globalnej Północy i Globalnego Południa.
  10. Plastyczne wyjaśnienie słów M.L.Kinga, że “zanim skończysz [...] jeść śniadanie, będziesz polegał na połowie tego świata”.
Sunday the 22nd.