Wymiana polsko-niemiecka 2013 w Recklinghausen

W dniach od 20 do 27 listopada 2013 dwunastu uczniów naszej szkoły przebywało na wymianie polsko-niemieckiej w Recklinghausen. Młodzież wspólnie realizowała projekt Zrównoważonego rozwoju. Powstały dwa wspólne produkty ekologiczne: kalendarz adwentowy z życzeniami i drobnymi prezentami na każdy dzień oraz ozdoby świąteczne na choinkę, która stoi teraz w głównym holu Freiherr-vom-Stein-Gymnasium.

Uczniowie mogli poznać lepiej ludzi i kulturę Niemiec podczas wspólnych wycieczek do Munster i Kolonii. Młodzież wspólnie przeżyła fantastycznie 8 dni - począwszy od pokonania barier językowych, poprzez wspólne opracowanie i prezentowanie zadań (np. wywiad w mieście na temat świata konsumpcyjnego w okresie przed Bożym Narodzeniem), animacje językowe, a skończywszy na udanej dyskotece i łzach pożegnania. Druga część projektu "Zrównoważonego rozwoju" odbędzie się w maju w Sosnowcu. Dziękuję serdecznie opiekunom, uczestnikom wymiany i ich rodzicom.

Więcej zdjęć i informacji na

BB

Wymiana była możliwa dzięki 100% dofinansowaniu