Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej

Od 18 do 25 maja 2016 trwa w naszej szkole wymiana młodzieży polsko-niemieckiej. To już trzecie spotkanie naszych szkół! Uczestnicy z Niemiec to młodzież w wieku 15-18 lat z Recklinghausen oraz nasi dzielni gimnazjaliści i licealiści. W sumie 24 osoby. Realizujemy projekt pod tytułem: Odpowiedzialność za Europę. Polsko-niemiecka przyjaźń jako część integracji europejskiej. Oprócz zwiedzania naszego miasta Sosnowca planujemy wyjazd do muzeum Auschwitz, zwiedzanie Krakowa, a potem nocleg w murach klasztoru w Tyńcu. Tam również weźmiemy udział w warsztatach poświęconych 1050 rocznicy Chrztu Polski. Weźmiemy również udział w akcji z okazji 25 lecia powstania Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która dofinansowuje takie spotkania młodzieży jak nasze.

Tuesday the 22nd.
Copyright 2012

©