Naucz się inwestować na giełdzie!

Kto może wziąć udział w SIGG?

Do wzięcia udziału w grze zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby nauczyć się inwestować na Giełdzie przy użyciu wirtualnych środków. Dzięki platformie GPWtr@der uczniowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności inwestowania w akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa, to dla młodzieży okazja, aby dowiedzieć się więcej o polskim rynku kapitałowym, poznać rodzaje instrumentów finansowych notowanych na GPW i spróbować swoich sił posługując się wirtualnymi środkami.
 
Na czym polega SIGG?

SIGG ma postać internetowej gry inwestycyjnej. Uczestnicy, pod opieką nauczyciela, zakładają zespoły liczące od 2 do 4 osób. Każdy Zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym oraz  ma możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy ponad trzydziestu koordynatorów regionalnych współpracujących z organizatorami projektu. W tym roku przewidziano trzy etapy gry:
1.    etap 1 na akcjach i ETF-ach,
2.    etap 2 na kontraktach terminowych,
3.    Finał w Sali Notowań GPW.
 
Dlaczego warto wziąć udział w SIGG?

SIGG wyjaśnia prawa rządzące rynkiem, uczy funkcjonowania instrumentów giełdowych i zasad inwestowania na giełdzie. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystują do samodzielnego dokonywania wirtualnych transakcji giełdowych. Poprzez udział w tym projekcie młodzi ludzie uczą się mechanizmów działających na giełdzie, mają możliwość poznania w praktyce zasad inwestowania, zdobycia umiejętności analizowania, podejmowania decyzji oraz pracy w grupie. To cenne umiejętności i doświadczenia przygotowujące do poruszania się w przyszłości na rynku finansowym, a także na rynku pracy.
Do udziału zachęcają oczywiście także atrakcyjne nagrody – nawet do 10 tysięcy złotych dla najlepszego zespołu.
 
Jak się zarejestrować?

Pierwszy krok wykonuje nauczyciel - opiekun grupy, który rejestruje szkołę oraz dodaje nazwy zespołów na https://sigg.gpw.pl Następnie, każdy z uczniów zakładając swoje konto wybiera szkołę, nauczyciela oraz Zespół.  Całość rozpoczyna rozgrzewka, czyli gra testowa, a potem czas na  emocje, naukę połączoną z zabawą, a dla najlepszych prawdziwą wygraną.
 
Projekt organizowany jest przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Współorganizatorem jest Fundacja GPW, a Partnerem Strategicznym Fundacja im. Lesława A. Pagi.

Tuesday the 22nd.
Copyright 2012

©