Tydzień Filmu Niemieckiego

 

 

 

W dniu 23 listopada uczniowie klas 1JR (grupa językowo-turystyczna) oraz 1MT uczestniczyli w pokazach filmów Das kalte Herz oraz Manifesto w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego. Pokazy odbyły się w kinie Światowid w Katowicach.

 

 

Tydzień Filmu Niemieckiego to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w polski kinowy krajobraz. Organizatorzy pilnują, by program naświetlał aktualne trendy i był blisko tego, co bije w sercu niemieckiego społeczeństwa. Przegląd gwarantuje podróż przez różnorodne filmowe gatunki, mistrzowie spotykają się w nim z debiutantami, hity box-office’u z festiwalowymi odkryciami.

Pokazom towarzyszyła prelekcja o filmie niemieckim. Uczniowie pracowali także z materiałami dydaktycznymi.

Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny Tydzień Filmu Niemieckiego.

 

 

 

 

 

 

EK

Tuesday the 22nd.
Copyright 2012

©