Spotkanie z duńską kulturą i językiem

 

Uczniowie klasy językowej oraz klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w warsztatach przybliżających kulturę i język Danii.

Czytaj więcej: Spotkanie z duńską kulturą i językiem

VII Międzyszkolny Konkurs Językowy Angielsko-Niemiecki

W dniu 6 czerwca 2018 w ZSO 14 w Sosnowcu odbyła się VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Językowego Angielsko-Niemieckiego.

Czytaj więcej: VII Międzyszkolny Konkurs Językowy Angielsko-Niemiecki

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

W dniach 25.04 - 02.05.2018 gościliśmy w ramach rewizyty przyjaciół z Freiher-vom-Stein Gymnasium z Recklinghausen. Podczas naszej kolejnej wymiany polsko-niemieckiej pracowaliśmy nad tematem: cechy wspólne i różnorodność terenów pokopalnianych Górnego Śląska i Zagłębia Ruhry.

 

 

Czytaj więcej: Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

Z wizytą w Bawarii

W dniach 8-14 kwietnia 2018 uczniowie klasy językowej oraz gimnazjaliści brali udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży w Monachium. Podczas spotkania realizowaliśmy projekt Typisch polnisch - typisch deutsch. 

 

 

Czytaj więcej: Z wizytą w Bawarii

Bilingua- łatwiej z niemieckim!

W dniu 6 kwietnia uczniowie klas 3 gimnazjum brały udział w zajęciach z Panią Julianna Klick z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu w ramach kampanii Bilingua- łatwiej z niemieckim!

Czytaj więcej: Bilingua- łatwiej z niemieckim!

Klasa językowa na Dniu Japońskim

Dnia 15 marca 2018 klasa językowo-turystyczna wzięła udział w Dniu Japonii zorganizowanym przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie wzięli udział w wykładzie na temat kinematografii japońskiej, pokazie filmu: Kimi no Na wa". Następnie przyjrzeli się ceremonii parzenia herbaty oraz prezentacji - jak ubrać kimono.Pomiędzy wykładami uczniowie mogli zapoznać się z różnorodnymi aspektami Kraju Kwitnącej Wiśni: nauka gry w Madżonga, Cosplay czy rysowanie mangi, mogli również spróbować japońskich smakołyków lub wziąć udział w warsztatach kaligrafii.

M.P. & A.W.

Czytaj więcej: Klasa językowa na Dniu Japońskim

Warsztaty językowe na temat Wielkanocy

 

W dniu 2 marca uczennice klasy językowej oraz uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach języka niemieckiego na temat Wielkanocy

Czytaj więcej: Warsztaty językowe na temat Wielkanocy

Wymiana polsko-niemiecka w Recklinghausen

W dniach od 14. do 21. lutego 2018 uczniowie naszej szkoły brali udział w wymianie polsko-niemieckiej z zaprzyjaźnioną szkołą w Recklinghausen. 

Czytaj więcej: Wymiana polsko-niemiecka w Recklinghausen

Warsztaty językowe na Uniwersytecie Śląskim

Znalezione obrazy dla zapytania niemiecko angielskie     Uczniowie klasy 1 liceum profil językowy uczestniczyli w warsztatach niemiecko-angielskich na Uniwersytecie Śląskim. 

Czytaj więcej: Warsztaty językowe na Uniwersytecie Śląskim

Warsztaty w biurze podróży

W dniu 26 stycznia grupa turystyczno - językowa klasy 1JR brała udział w warsztatach w biurze podróży Almatur.

Czytaj więcej: Warsztaty w biurze podróży

Monday the 19th.
Copyright 2012

©