Klasy Ratownicze

Miniprzedsiębiorstwo Paramedic Baczyn Company uczy, Jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak wykonać reanimację (RKO)

W dniu 19 marca 2018r. odwiedziliśmy dzieci i młodzież z ZSO nr 5 w Sosnowcu. Przeszkoliliśmy 7 klas! "Paramedic Baczyn Company" to firma założona przez uczniów z klasy pierwszej Ratowniczej.

Zwracamy uwagę na fakt, że zadaniem osoby udzielającej pierwszej pomocy jest utrzymanie przy życiu poszkodowanego i nie dopuszczenie do powstania dalszych powikłań do chwili przybycia karetki pogotowia ratunkowego.

Czytaj więcej...

Pierwsza pomoc ratuje życie! Miniprzedsiębiorstwo Paramedic Baczyn Company uczy, jak jej udzielić.

"Paramedic Baczyn Company" to firma założona przez uczniów z klasy pierwszej Ratowniczej. Przedmiotem działalności naszego miniprzedsiębiorstwa jest świadczenie usług medycznych związanych ze szkoleniem praktycznym i teoretycznym z zakresu pierwszej pomocy i promocji zdrowia, prowadzimy również sprzedaż " Niezbędników ratownika". Działamy na terenie naszej szkoły, a także prezentujemy naszą usługę na terenie innych szkół w naszym najbliższym otoczeniu.

W dniach 12-20 marca 2018r. odwiedziliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej. Przeszkoliliśmy 24 klasy! 19 marca odwiedzimy młodzież z ZSO nr 5 w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Klasy Ratownicze w Centrum Symulacji Medycznej

30 listopada 2017r. uczniowie klas ratowniczych I JR i II R odwiedzili Wyższą Szkołę Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.  Po części teoretycznej, młodzież uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w Centrum Symulacji Medycznej, w ramach którego prowadzone są zajęcia w systemie modułowym dla studentów wszystkich kierunków.

 

Czytaj więcej...

"W pogoni za marzeniami"

Ilu z nas marzy o tym, aby móc zwiedzić Stany Zjednoczone wzdłuż i wszerz. Ilu z nas oglądając "Słoneczny Patrol" pomyślało, że chciałoby się znaleźć na tych przepięknych plażach wśród tych wszystkich ludzi. Okazuje się, że marzenia się spełniają. Przykładem na to jest absolwent naszej szkoły Robert Staroń. Robert ma 25 lat i jest ratownikiem oraz supervizor'em w Myrtle Beach w Południowej Karolinie.

Czytaj więcej...

Wednesday the 19th.
Copyright 2012

©