Klasy Ratownicze

Pierwsza pomoc przedmedyczna

 Dnia 19 grudnia uczniowie z klas: 1rm, 2rj oraz 2s brali udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie podzielone było na część teoretyczną i część praktyczną, a prowadzone było przez przedstawiciela ośrodka szkoleniowego z Bytomia oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Sosnowiec-Cieśle. 

 

Czytaj więcej...

Udział Dominiki Tokarskiej w Spartathlonie

Spartathlon- jeden z najtrudniejszych biegów świata. Ten ultramaraton upamiętnia legendarnego Filipiadesa, który w 490r p.n.e. biegł z Aten do Sparty, aby poprosić Spartańczyków o wsparcie w walce z Persami, w czasie bitwy pod Marathonem. Według opowieści zajęło mu to 36 godzin- tyle też wynosi limit czasu w którym należy pokonać dystans 246 km.

W tym roku Polskę reprezentowało 10 Polaków. Jednym z nich był Tomasz Waszkiewicz, który jako pierwszy Zagłębiak w historii ukończył ten ultramaraton. Na linii startu poza Polakami pojawiło się 390 innych zawodników z 50 krajów. Do mety dobiegło 238 osób. Tegoroczna edycja Spartathlonu była bardzo wyjątkowa, nie tylko ze względu na historię, lecz pogodę. Uczestnicy podczas biegu musieli zmierzyć się z cyklonem ZORBA. Siła wiatru była tak ogromna, że przewracało ludzi na trasie, a opady deszczu podczas jednego dnia były większe, niż średnia opadów z trzech miesięcy. 

Więcej...

Miniprzedsiębiorstwo Paramedic Baczyn Company uczy, Jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak wykonać reanimację (RKO)

W dniu 19 marca 2018r. odwiedziliśmy dzieci i młodzież z ZSO nr 5 w Sosnowcu. Przeszkoliliśmy 7 klas! "Paramedic Baczyn Company" to firma założona przez uczniów z klasy pierwszej Ratowniczej.

Zwracamy uwagę na fakt, że zadaniem osoby udzielającej pierwszej pomocy jest utrzymanie przy życiu poszkodowanego i nie dopuszczenie do powstania dalszych powikłań do chwili przybycia karetki pogotowia ratunkowego.

Czytaj więcej...

Pierwsza pomoc ratuje życie! Miniprzedsiębiorstwo Paramedic Baczyn Company uczy, jak jej udzielić.

"Paramedic Baczyn Company" to firma założona przez uczniów z klasy pierwszej Ratowniczej. Przedmiotem działalności naszego miniprzedsiębiorstwa jest świadczenie usług medycznych związanych ze szkoleniem praktycznym i teoretycznym z zakresu pierwszej pomocy i promocji zdrowia, prowadzimy również sprzedaż " Niezbędników ratownika". Działamy na terenie naszej szkoły, a także prezentujemy naszą usługę na terenie innych szkół w naszym najbliższym otoczeniu.

W dniach 12-20 marca 2018r. odwiedziliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej. Przeszkoliliśmy 24 klasy! 19 marca odwiedzimy młodzież z ZSO nr 5 w Sosnowcu.

Czytaj więcej...

Friday the 22nd.
Copyright 2012

©