PAMIĘĆ O POLEGŁYCH ŻOŁNIERZACH

Szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej oraz SK LOK "TEMPESTUS"  objęły opieką grób ofiar zbrodni hitlerowskich: Bronisława Bańskiego (1909-1942) oraz Tadeusza Hamankiewicza (1921-1944).

Grób zlokalizowany jest na Cmentarzu parafii Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu (ul. Małobądzka).

Przed dniem Wszystkich Świętych czynnościami porządkowymi zajęły się uczennice klasy 3R. Na grobie złożone zostały znicze i kwiaty.

W dzień Wszystkich Świętych, dla uczczenia pamięci pomordowanych, delegacja uczniów z klas mundurowych oddała honory zmarłym. Młodzież wystawiła przy grobie wartę honorową oraz zapaliła symboliczne znicze na mogile.

Dnia 11 listopada, wzorem lat poprzednich, kolejne kwiaty i znicze zostały złożone także na innych mogiłach poległych żołnierzy.

inf. obchody wita 5a

Wspomnieć należy, że kwiaty i znicze ufundowane zostały przez całą społeczność Naszej Szkoły.

Pieniądze na ten szczytny cel zbierane były w trakcie Kwesty na rzecz Poległych w działaniach wojennych, która miała miejsce 30 października 2017r.

Organizatorzy Kwesty: SK LOK "TEMPESTUS", SKH im. Armii Krajowej oraz opiekunowie mgr M. Stachowicz i mgr B. Wawer składają serdeczne podziękowania za ofiarność oraz wsparcie finansowe.

MS

Monday the 15th.