Nasza Szkoła w Akcji UNICEF

Czy wiesz, że wystarczy 297,78 zł aby uchronić przed polio 300 dzieci z najdalszych miejsc na świecie?

To kwota, za którą można kupić 300 szczepionek + 2 lodówki do ich bezpiecznego transportu.

318,66 zł – rower, dzięki któremu pracownik medyczny dostarczy szczepionki do najtrudniej dostępnych miejsc na świecie.

625,50 zł – zapewni miesięczną terapię dla 5 skrajnie niedożywionych dzieci i uratuje je od śmierci z głodu! (450 ratujących życie saszetek żywności terapeutycznej Plumpy’nut).

341 zł – zapewni 45 paczek mleka terapeutycznego dla najmłodszych dzieci, które cierpią z powodu ostrego ciężkiego niedożywienia.

115,30 zł – by w porę przeciwdziałać niedożywieniu, musimy je jak najwcześniej zdiagnozować! Dziecięca waga niezawodny sposób na kontrolowanie stanu zdrowia najmłodszych.

300 zł – to 1000 uratowanych dziecięcych istnień, które mogłyby nie przeżyć zabójczej dla ich młodych organizmów biegunki (1000 ratujących życie saszetek ORS).

1545 zł – pompa wodna to inwestycja wyjątkowa. Na zawsze odmienia życie całej społeczności. Kwota obejmuje koszt 1 pompy wodnej, jej dostawy, instalacji oraz konserwacji.

729,43 zł – edukacja jest jednym z podstawowych sposobów walki z ubóstwem na świecie. Im więcej wykształconych dzieci na poziomie podstawowym, tym więcej kontynuuje naukę w późniejszych latach swego życia, a w efekcie więcej jest dorosłych, którzy są w stanie sami zadbać o los swój i swojej rodziny. Zainwestujmy w przyszłość dzieci! (Szkoła w pudełku dla 40 uczniów i nauczyciela).

5974,56 zł – Inwestując w namiot dają Państwo o wiele więcej niż kilka lekkich ścian i dach nad głową. Namiot o powierzchni 42 m2 to idealne miejsce na zorganizowanie szkoły, rozbudowanego punktu medycznego lub schronienia dla poszkodowanych, którzy stracili własne domy. Suchy, bezpieczny kąt - czy można sobie wyobrazić lepszą inwestycję?

O działalności UNICEF możecie dowiedzieć się tutaj

O obecnym Programie dowiedzieć się można tutaj.

Nasza Szkoła przyłączyła się Akcji UNICEF w ramach programu BiznesKlasa UNICEF, którego celem jest organizacja pomocy materialnej dla dzieci z państw Trzeciego Świata. Nasza pomoc między innymi będzie polegała na zebraniu jak największej ilości pieniędzy na terenie Naszej Szkoły na ten szczytny cel. Prosimy również aby każdy z uczniów w miarę możliwości zachęcił rodziców, którzy prowadzą własną działalność lub pracują w dużej firmie o nawiązanie z nami współpracy i przyłączenie się do Akcji przez przekazanie środków pieniężnych na konto UNICEF.

W przypadku sytuacji panującej w państwach Trzeciego Świata „Liczy się każdy grosz!”

W ramach Akcji na terenie Naszej Szkoły prowadzimy zbiórkę pieniędzy, które przesłane zostaną na konto UNICEF. Każda klasa proszona jest o zebranie pieniędzy na Ten Cel do dnia 7.02.2013roku. Prosimy aby akcją zbiórki pieniędzy zajęli się przewodniczący każdej z klas, a dnia 7 lutego przekazali zebrane kwoty wychowawcy.

W ramach Akcji związanej ze zbiórką pieniędzy na terenie Szkoły dnia 7 lutego 2013r. miniprzedsiębiorstwo "W kontakcie" otworzy stoisko z ciastami. Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich Uczniów zainteresowanych współpracą i pomocą w Akcji o dostarczenie ciast dnia 7.02.2013roku do uczniów z klasy 1B liceum (wychowawca mgr Małgorzata Wieczorek,klasa 109) lub do mgr Moniki Stachowicz (klasa 202).

Pokażmy, że potrafimy!

Dziękujemy,

Uczniowie z klasy 1B, miniprzedsiębiorstwo "W kontakcie" oraz mgr Monika Stachowicz

Pod każdym z poniższych linków możecie sprawdzić, ilu istnieniom ludzkim możemy pomóc przyłączając się do zbiórki pieniędzy.

Monday the 22nd.