Niecodzienny prezent dla VII LO im. K. K. Baczyńskiego

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkolna społeczność otrzymała niezwykły prezent.

Pan Bohdan Łukaszewicz z Bielska-Białej przekazał na nasze ręce pamiątkę w postaci kopii rysunku z 1942 r. autorstwa Naszego Patrona, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Rysunek, którego oryginał znalazł swe miejsce 12 kwietnia 2017 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego, był do tej pory w prywatnym posiadaniu Pani Jadwigi Jaromińskiej - koleżanki ze studiów Pana Bohdana Łukaszewicza.

Kopia rysunku, uwierzytelniona przez Muzeum Powstania Warszawskiego, wraz z wierszem "DO PANA JÓZEFA W DNIU IMIENIN 1942 ROKU" oraz pismem przewodnim Pani Jadwigi, skierowanym w maju na ręce Harcerzy Drużyny im. K. K. Baczyńskiego, przekazane zostały przez Pana Łukaszewicza z myślą o naszych uczniach i ku Ich satysfakcji. Do przesłania powyższego prezentu skłonił Pana Bohdana wywiad udzielony przez Monikę Stachowicz w Radiu Katowice, dotyczący działań kulturalno-oświatowych realizowanych w naszej szkole w ramach Projektu "Zdemaskuj Europę!".

Serdecznie dziękujemy za ten niecodzienny i wyjątkowy prezent.

 

 

 

 

MS

Tuesday the 22nd.
Copyright 2012

©