Aktualności Bursy

Mój Bajkowy Bohater

23 maja 2016 r. nasze wychowanki wraz z wychowawcami odwiedziły Zamek Sielecki w Sosnowcu, gdzie aktualnie odbywa się wystawa pod tytułem "Mój Bajkowy Bohater".
Na wystawie zaprezentowane są postacie z bajek pochodzące z Muzeum Zabawek i Zabawy. Tworzą one ciekawy i wyjątkowy zbiór. Wśród nich znajdują się te niepowtarzalne - autorstwa Tadeusza Wilkosza oraz wiele innych dobrze znanych wszystkim
dzieciom i dorosłym.

bajk_bohater_001
bajk_bohater_002
bajk_bohater_003
bajk_bohater_004
bajk_bohater_005
bajk_bohater_006
bajk_bohater_007

Profilaktyka w bursie

W kwietniu gościliśmy w bursie Panią Klaudię - higienistkę z ZSO nr 14. Spotkanie z dziewczętami miało charakter profilaktyczny i poruszało tematykę:

1. Pierwsza wizyta u ginekologa,
  2. Antykoncepcja i terapia hormonalna,
  3. Choroby przenoszone drogą płciową.

Zajęcia spotkały się z pozytywnym odbiorem, a Pani Klaudia z przyjemnością obiecała odwiedzić nas ponownie.

Wrzuć nakrętkę dla zwierzaka

Od początku roku szkolnego wychowankowie Bursy Szkolnej biorą aktywny udział w akcji organizowanej przez schronisko dla zwierząt w Sosnowcu pn. "Wrzuć nakrętkę dla zwierzaka". W związku z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odzewem akcja została przedłużona do końca tego roku szkolnego. Nasi wychowankowie już zebrali kilka worków nakrętek oraz przekazali na rzecz zwierząt koce, wykładziny i poduszki. Akcja nadal trwa...

WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH

Bardzo lubiany, weekendowy sposób spędzania wolnego czasu przez naszych wychowanków. Największą popularnością cieszą się: Tabu, Scrabble oraz Monopol. Zacięta rywalizacja toczy się oczywiście pomiędzy chłopcami i dziewczynami.
Na razie chłopcy minimalnie na prowadzeniu (przynajmniej w Tabu ;) )

gry1
gry2
gry3
gry4
gry5
gry6

Walczymy z próchnicą

W Bursie szkolnej został zainicjowany program profilaktyczny "Walczymy z próchnicą", mający na celu uświadomienie wychowanków jak dbać o jamę ustną. W ramach programu odbyły się:

• 24 listopada 2015 prelekcja na temat właściwej higieny jamy ustnej i profilaktyki przeciwpróchniczej.
  • 14 stycznia 2016 - wizyta wychowanków w gabinecie stomatologicznym (przegląd jamy ustnej, zdiagnozowanie stanu uzębienia oraz fluoryzacja).
  • 21 stycznia 2016 - wizyta wychowanków w gabinecie stomatologicznym (przegląd jamy ustnej, zdiagnozowanie stanu uzębienia oraz fluoryzacja).

Program jest realizowany we współpracy z Regionalnym Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Stalowej 9a w Sosnowcu przez słuchaczki kierunku: higienistka stomatologiczna.

walka_prochnica_001
walka_prochnica_002