100 rocznica powstania ZHP

W dniu 7 września 2018 uczniowie klasy 2 mundurowej pod opieką mgr Katarzyny Adamskiej i mgr Ilony Krzemień – Motyki brali udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej 100 rocznicy powstania ZHP oraz 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowiec – Arkadiusza Chęcińskiego.

 

Uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele na Ostrowach w Sosnowcu.  Po mszy zorganizowano uroczysty przemarsz pod tablicę pamiątkową. Po części oficjalnej odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.  Na zakończenie uroczystości dla wszystkich przygotowano ciepłą grochówkę  Na pewno  dla młodzieży była to ważna lekcja historii.

2mun1
2mun2
2mun3
2mun4
2mun5
6
1/6 
start stop bwd fwd
Tuesday the 23rd.
Copyright 2012

©