A MOŻE TY ZOSTANIESZ STRAŻAKIEM?

Dnia 5 marca 2018 roku, klasa pierwsza i druga mundurowa odwiedziły Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.
Nasi uczniowie zwiedzili poligon straży pożarnej, szkołę, mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem i wozami strażackimi oraz zwiedzania laboratoria, gdzie strażacy pokazywali doświadczenia     np. zwarcia kabli i działanie czujników dymu na rozprzestrzenianie   się ognia. Osoby, które chcą dostać się do tej szkoły muszą przejść testy  sprawnościowe (pływanie na 50m, bieg na 60m i 300m, podciąganie minimum 10 razy), specjalistyczne badania. Należy mieć ukończoną maturę z fizyki i chemii. Na jedno miejsce jest około 13 kandydatów. W całej jednostce jest jedna kobieta. Może ty będziesz następną?

 

poligon01
poligon02
poligon03
poligon04
poligon05
poligon06
poligon07
poligon08
poligon09
poligon10
01/10 
start stop bwd fwd

Tuesday the 23rd.
Copyright 2012

©