Turniej musztry klas mundurowych

Dnia 25 kwietnia 2018 roku z reprezentacja klas mundurowych wzięła udział w VII Wojewódzkim Turnieju Musztry Klas Mundurowych. Eryk Potocki zajął III miejsce w musztrze indywidualnej Gratulacje. Podziękowania dla kapitana drużyna Kamila Popłońskiego za zaangażowanie w przygotowanie drużyny do turnieju. 


Czytaj więcej...

III MIEJSCE DRUŻYNY DZIEWCZYN W KURATORYJNYCH ZAWODACH SPORTOWO-OBRONNYCH"SPRAWNI JAK ŻOLNIERZE"

Dnia 23 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy mundurowej wzięli udział w XVI zawodach sportowo -obronnych "Sprawni jak żołnierze" Rywalizacja odbyła się w konkurencjach: rzut granatem do celu strzelanie z broni pneumatycznej, tor sprawności fizycznej oraz udzielanie pierwszej pomocy. Drużyna męska w składzie: Patryk Derda, Damian Gawroński ,Bobek Kamil zajęła V miejsce a drużyna dziewczyn w składzie :Wiktoria Czermak, Wiktoria Paczek, Karolina Woźniakowska zajęła III miejsce.  Opiekunem zespołów była mgr Anna Filipiak Chełczyńska

Czytaj więcej...

Wykład dla klas mundurowych "Ludzie wolności"

5 kwietnia w Pałacu Schoena w Sosnowcu uczniowie klas mundurowych wzięli udział w spotkaniu w ramach projektu "Ludzie wolności". Było to spotkanie z weteranami wojennymi ze Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza granicami kraju, którzy brali udział w misjach pokojowych na całym świecie. Było to pierwsze z cyklu spotkań w ramach projektu pt. " Ludzie wolności współorganizowanych z Fundacją im.  Jana Kiepury w Sosnowcu.

II MIEJSCE BACZYNA W IX WOJEWÓDZKIM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ MUNDUROWYCH

Dnia 27.03.2018 Baczyn zajął II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej szkół mundurowych w Tarnowskich Górach. Najlepszym bramkarzem turnieju został Michał Garbat. BRAWO CHŁOPAKI Szczególne podziękowania kibicom z Baczyna oraz trenerkom: Milenie Roch i Karolinie Woźniakowskiej


Czytaj więcej...

A MOŻE TY ZOSTANIESZ STRAŻAKIEM?

Dnia 5 marca 2018 roku, klasa pierwsza i druga mundurowa odwiedziły Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.
Nasi uczniowie zwiedzili poligon straży pożarnej, szkołę, mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem i wozami strażackimi oraz zwiedzania laboratoria, gdzie strażacy pokazywali doświadczenia     np. zwarcia kabli i działanie czujników dymu na rozprzestrzenianie   się ognia. Osoby, które chcą dostać się do tej szkoły muszą przejść testy  sprawnościowe (pływanie na 50m, bieg na 60m i 300m, podciąganie minimum 10 razy), specjalistyczne badania. Należy mieć ukończoną maturę z fizyki i chemii. Na jedno miejsce jest około 13 kandydatów. W całej jednostce jest jedna kobieta. Może ty będziesz następną?

Czytaj więcej...

Poligon Zimowy 2018

2 marca 2018 roku uczniowie naszych klas mundurowych uczestniczyli w Poligonie Zimowym w Tychach. "Mundurowi" zostali podzieleni na cztery grupy i każda z nich brała udział w innych zajęciach, po czym następowała zmiana, tak, aby każdy mógł skorzystać ze wszystkich zajęć. Były zajęcia z topografii, samoobrony, taktyki wojskowej oraz strzelecko-teoretyczne. Było super i chociaż panował mróz to instruktorzy zadbali o to, aby nikt z nas nie zmarzł i się nie nudził. Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji.

 

Czytaj więcej...

Zimowa lekcja narciarstwa i snowboardu

Można się uczyć ale niekoniecznie w szkolnej ławceSmile.
W dniu 23.02.2018 wybrani uczniowie z klasy 2m i 3kd doskonalili swoje umiejętności w narciarstwie na stokach Wisły-Skalite. 5 godz. zimowego szaleństwa na super przygotowanym stoku -to jest to. Zapraszamy wszystkich narciarzy i snowboardzistów w marcu na 3 dniowy wyjazd do Białki Tatrzańskiej.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA WSPINACZKOWE KLASY MUNDUROWEJ

Dnia 19 stycznia klasa mundurowa wzięła udział w specjalistycznych zajęciach wspinaczkowych w Centrum Wspinaczkowym POZIOM 450 w Sosnowcu. Pod okiem instruktorów uczniowie zdobyli wiedzę i umiejętności z zakresu technik linowych i wspinaczkowych. Zajęcia te są przygotowaniem do zbliżającego się Ogólnopolskiego turnieju sprawnościowo- obronnego klas mundurowych.

Czytaj więcej...

LEPSZE OD CHLOPAKOW - I MIEJSCE DZIEWCZYN W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU KLAS MUNDUROWYCH PROOBRONNI 2017

W dniach 13-14.10.2017r. uczniowie naszej szkoły z klas mundurowych zacięcie rywalizowali o zwycięstwo w Zawodach Sportowo-Obronnych "Proobronni 2017". Zawodnicy musieli pokonać 30 km, a po drodze zmagali się z zadaniami, które przygotowali dla nich byli żołnierze jednostek specjalnych. Zawody z udziałem 34 drużyn (sześcioosobowych) odbyły się w Lublińcu. Do dwudniowej rywalizacji przystąpiło 146 zawodników i 55 zawodniczek.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA Z TERENOZNAWSTWA ORAZ WIGILIA W BESKIDZIE ŻYWIECKIM DLA KLAS MUNDUROWYCH

W dniach 18-19 grudnia klasy mundurowe wyjechały w Beskid Żywiecki na Soblówkę. Odbyły się tam terenoznawstwa. Warunki były ciężkie, trasa oblodzona ale było warto. Zdobyliśmy szczyt Rycerzowa Wielka, która znajduje się 1120 m n.p.m. Bawiliśmy się świetnie, a dzień zakończyliśmy przy wigilijnym stole, dzieląc się prezentami i składając życzenia.

 

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SIATKÓWKI KLAS MUNDUROWYCH BACZYNA

W okresie przedświątecznym został rozegrany został turniej siatkówki klas mundurowych Baczyna. Rywalizacja była bardzo zacięta ale w końcowym etapie pierwsze miejsce zajęła klasa 3 mundurowa, drugie miejsce zajęła 1 mundurowa, a trzecie 2 mundurowa. Szczególne podziękowania dla sędziów z klasy trenera personalnego: Wiktorii Kowalskiej, Natalii Nowak, Ewelinie Giec, Roksanie Kobylańskiej. Czekamy na rundę wiosenną.

VI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ STRZELECKI KLAS MUNDUROWYCH-BACZYN

Dnia 6.XII.2017 na strzelnicy sportowej LOK Jaworzno odbył się VI Mikołajkowy turniej strzelecki klas mundurowych. Warunki strzelania: broń- KBKS, odległość- 50m, pozycja-leżąca, ilość strzałów-20. Wyniki w kategorii indywidualnej i drużynowej (patrz tabela). Zwycięzcy otrzymali medale i puchary.

 

 

Czytaj więcej...

Duchowa lekcja patriotyzmu - Spotkanie z kombatantem kpt. Mieczysławem Gromkiem

Dnia 10.11.2017 uczniowie klasy mundurowej zorganizowali spotkanie z byłym żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem II Wojny Światowej, kpt. Mieczysławem Gromkiem. Bohater naszego spotkania mówił nie tylko o heroicznej walce o wolność ojczyzny, lecz również opowiadał nam historię swojego życia żołnierskiego i prywatnego. W ten sposób starał się przekazać nam, młodemu pokoleniu tak ważne wartości jak: umiłowanie Ojczyzny, honor, uczciwość, odwaga i poświęcenie. W spotkaniu uczestniczyła cala społeczność uczniów klas mundurowych, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście m.in. Stanisław Lis - członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - koło Sosnowiec.

Obchody Święta Niepodległości w naszej Szkole

 

W dniach 09.11.2017r. - 12.11.2017r. nasi uczniowie brali udział w szeregu działań związanych z obchodami Święta Niepodległości.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji z poszczególnych przedsięwzięć i wydarzeń.

 

 

Czytaj więcej...

Sunday the 20th.
Copyright 2012

©