Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Mundurowych

W dniu 22 marca 2019 w Tarnowskich Górach odbył się X Wojewódzki Turniej piłki nożnej chłopców szkół mundurowych.
Po ciężkich meczach nasi chłopcy z Baczyna wywalczyli III miejsce.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły w roli techników kryminalistyki

Dnia 15 marca 2019r. uczniowie klas mundurowych i medycznych wzięli udział w fascynujących zajęciach na wydziale kryminologii i kryminalistyki w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych oraz teoretycznych prowadzonych przez Nadkomisarza Mirosława Będkowskiego. Zapoznali się z technikami śledczymi i sposobami zabezpieczenia śladów na miejscu przestępstwa, uwarunkowaniami działań przestępczych, a także technicznymi sposobami zbierania dowodów popełniania przestępstw. W pracowni przesłuchań i czynności śledczych zdobywali wiedzę na temat przesłuchiwania i obserwowania osoby przez lustro weneckie. Uczniowie byli zafascynowani zajęciami i pod ogromnym wrażeniem wykładowcy. Opiekunami grupy byli M.Piaskowska i A.Wieczorkowska.

 

Czytaj więcej...

Święto Żołnierzy Wyklętych

Dnia 1 marca obchodzimy Święto Żołnierzy Wyklętych. Klasy mundurowe wzięły udział w uroczystych obchodach organizowanych pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Pana  Artura Chęcińskiego na skwerze "Inki".

Czytaj więcej...

POLIGON ZIMOWY KLAS MUNDUROWYCH

Jak co roku klasy mundurowe  wzięły udział w poligonie zimowym, który odbył się w Tychach i prowadzony był przez wykwalifikowaną kadrę wojskową. Ponadto uczniowie mieli możliwość spotkania się podczas zajęć i po zajęciach z podchorążymi I oraz IV roku studiów Akademii Wojsk  Lądowych im. T. Kościuszki we Wrocławiu, z którymi nasza szkoła ma podpisane porozumienie o wzajemnej współpracy .

Czytaj więcej...

SPOTKANIE KLAS MUNDUROWYCH Z PRZEDSTAWICIELEM WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ W BĘDZINIE

Dnia 29.01.2019 klasy mundurowe wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielem z ramienia WKU w Będzinie.  Celem spotkania było omówienie firm służby wojskowej oraz wojskowego szkolnictwa wyższego.

Czytaj więcej...

Rekreacja klas mundurowych na pływalni :)


Klasy mundurowe oprócz swoich obowiązkowych zajęć sprawnościowo-obronnych w terenie i na strzelnicy, uczestniczą również w zajęciach rekreacyjnych na pływalni. 

Czytaj więcej...

Noworoczny Turniej Strzelecki

Dnia 23.01.2019 uczniowie klasy mundurowej wzięli udział w Noworocznym Turnieju Strzeleckim 2019. Turniej odbył się na obiektach strzelnicy LOK Jaworzno. Najlepsi otrzymali od Pana Dyrektora VII LO nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej...

Rajd Dekielka 2018

Uczniowie klas mundurowych naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w "Rajdzie Dekielka". Tym razem nasza szkoła zajęła drugie miejsce.

Czytaj więcej...

Szkolenie strzeleckie

Dnia 22 listopada 2018 r. uczniowie klas mundurowych wzięli udział w szkoleniu strzeleckim  organizowanym przez Fundację „Szturman” z Lublińca. Szkolenie prowadzili żołnierze jednostki wojskowej z Lublińca na strzelnicy w Jaworznie.

 

Czytaj więcej...

Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości

W dniu 9 listopada 2018 r. w naszej szkole obchodzone były uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. Całość rozpoczęła się o godzinie 11.11 odśpiewaniem hymnu narodowego przez całą społeczność szkolną. 

Czytaj więcej...

Wykład z generałem Polko "Terroryzm w XXI wieku"

 Dnia 8.11.2018 klasy mundurowe wzięły udział w wykładzie "Bezpieczne jutro było-XXI wiek stulecie wszystkich strachów" w Akademii WSB w  Dąbrowie Górniczej. 

Czytaj więcej...

Klasy mundurowe w Warszawie

W dniach 25.10- 26.10.2018 r. odbyła się wycieczka dla uczniów klas mundurowych zorganizowana przez MON  w Warszawie. Wzięło w niej udział 34 uczniów z klasy 2M i 1M pod opieką mgr A. Filipiak – Chełczyńskiej, mgr Ilony Krzemień – Motyka oraz mgr Beaty Brożyny. 

Czytaj więcej...

I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM BIEGU POLICJI KLAS MUNDUROWYCH

Dnia 5.10 .2018r uczniowie klas mundurowych z Baczyna wzięli udział w XV Biegu Przełajowym Policji im. Grzegorza Załogi na dystansie 3.6 km. W kategorii szkół mundurowych w klasyfikacji generalnej zajęliśmy I miejsce!

Czytaj więcej...

Chrzest klasy mundurowej

Dnia 21 września klasa 1 mundurowa uczestniczyła w pierwszych zajęciach w terenie. Wyjazd w okolice Jury Krakowsko-Częstochowskiej odbył się już w umundurowaniach. Wraz z klasą pierwszą w teren udali się wybrani uczniowie klas 2 i 3.

 

Czytaj więcej...

Monday the 25th.
Copyright 2012

©